Dursun Özbek Yabancı Sınırlaması İle İlgili Açıklama Yaptı

Galatasaray Spor Kulübü ve Kulüpler Birliği Başkanı Sayın Dursun Özbek, yabancı sınırlamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek Yabancı Sınırlaması İle İlgili Açıklama Yaptı
Dursun Özbek Yabancı Sınırlaması İle İlgili Açıklama Yaptı Sibel Coşkun

Galatasaray Spor Kulübü ve Kulüpler Birliği Başkanı Dursun Özbek, Lucescu'nun yabancı sınırı ile ilgili açıklamalarından sonra kendisine yöneltilen soru üzerine bir açıklama yaptı.

Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, İtalya'da basına yaptığı açıklamalarda yabancı sınırının geleceğini açıkladı. Lucescu, Türkiye'de milli oyuncuların takımlarında yeteri kadar süre alamadıklarını ve bu durumun milli takıma da yansıdığını ifade etti. Lucescu, bu nedenle yabancı sınırlamasının gelmesi gerektiğini ifade etti.

'Sarı Kırmızı Kareler' adlı yarışmanın ödül törenine katılım gösteren Başkan Dursun Özbek, ödül töreninin ardından yabancı sınırlaması hakkında konuştu. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özbek, Lucescu'nun kendi düşüncesini açıkladığını bu konuda resmi bir kararın olmadığını ifade etti.

Özbek, futbol federasyonunun böyle bir karar alması halinde bunu kulüpler birliği ile paylaşması gerektiğini ifade etti. Başkan Özbek, yabancı sınırlaması ile ilgili olarak kulüpler birliği tarafından bir toplantı düzenleneceğini ve bu toplantı sonrası futbol federasyonu ile bir görüşme gerçekleştirileceğini ifade etti. Bu toplatıda kulüpleri zor durumda bırakmayacak şekilde yabancı sınırlamasının kademeli olarak getirilmesini konuşacaklarını ifade etti.

Gençlik ve Spor Kulübü Bakanı Osman Aşkın Bak, yabancı sınırlaması ile ilgili yaptığı açıklamada, kulüplerde en fazla 5-6 yabancı oyuncunun bulunması gerektiğini söyledi. Gençlik ve Spor Bakanı, geçmiş yıllarda Galatasaray'ın başarısından söz etti., Osman Aşkın Bak, Galatasaray'ın 4 yabancıyla UEFA kupasını kazandığını hatırlatarak, Türkiye'de özellikle amatör kulüplerde yetenekli gençlerin olduğunu ve bunların değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Yabancı sınırlaması ile ilgili gelişmeleri habergalatasaray.net adresinden takip edebilirsiniz.

SİBEL COŞKUN-HABER GALATASARAY

galatasaray dursun özbek yabancı sınırlaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatih Terim'den Takıma 5 Önemli Uyarı
Fatih Terim'den Takıma 5 Önemli Uyarı
Galatasaray'ın 6 Haftalık Fikstüründe Göze Çarpan Detay
Galatasaray'ın 6 Haftalık Fikstüründe Göze Çarpan Detay