Galatasaray Beşiktaş Maçını Nasıl Kazanır?

Galatasaray Beşiktaş ile Cumartesi günü büyük bir maça çıkıyor. Peki bu maçta Galatasaray'ın stratejisi ne olmalı? Galatasaray maça hangi diziliş ile çıkmalı? Galatasaray Beşiktaş maçına hangi kadroyla çıkmalı?

Galatasaray Beşiktaş Maçını Nasıl Kazanır?
Galatasaray Beşiktaş Maçını Nasıl Kazanır? Fuat Sağlam

Galatasaray 2 Aralık 2017 Cumartesi günü Beşiktaş ile Vodafone Park Arena'da karşılaşacak. Bu büyük maç öncesi hazırlıklar sürerken Galatasaray'ın stratejisi, dizilişi ve takım kadrosunun nasıl olacağı merak ediliyor. Bu konuda Tudor'un düşüncesini tahmin etmek oldukça zor. 

Fakat Haber Galatasaray sitesi olarak Galatasaray'ımızın nasıl oynaması gerektiği, nasıl bir diziliş ile sahaya çıkması ve nasıl bir 11 tercih edilmesi konusunda düşüncelerimizi siz değerli okuyvcularımızla paylaşacağız.

OYUN STRATEJİSİ

Galatasaray Beşiktaş maçından galip ayrılmak istiyorsa önde baskı ile başlamalı. Beşiktaş'ın geriden oyun kurmasını engellemelidir. Bu baskıyı yaparken kontrollü olmalı ve bloklar arasında boşluk bırakmamalıdır. Beşiktaş'ın en etkili oyun silahı kanatlarıdır. Kanatlara oyunun taşınmasını engellemelidir. 

Burada Fernando'ya büyük iş düşüyor. Oyunun ortada oynanmaya başlamasıyla Fernando ve Belhanda çaldığı topları kanatlarla buluşturmalı ve hucüm organizasyonlarını başlatmalıdır. Galatasaray'ın savunma beklerinin iyi pozisyon alması ve arkaya adam geçirmemesi gerekmektedir. Bu konuda Mariano üstüne düşeni yapacaktır. Fakat sol bekte kriz yaşayan Galatasaray'da stoperlerin beklerin boşluklarını doldurarak kademe oluşturmaları büyük önem arz etmektedir. 

Böyle bir oyun stratejisi ile Galatasaray, Beşiktaş karşısında başarılı olacaktır.

SAHA İÇİ DİZİLİŞ

Galatasaray Beşiktaş maçına 4-1-4-1 dizilişi ile çıkmalıdır. Yukarıda bahsettiğimiz oyun tarzına en uygun diziliş de budur. Zira top rakipteyken kanatları kapatıp ortada 3'lü orta saha oluşturmak ve topu kazanınca hem kanatları kullanmak hem de iki 10 numara ile oynamak için bu diziliş biçilmiş kaftandır. Belhanda ve Ndiaye hem 8 numara hem de 10 numara olabilecek potansiyele sahiptir. Fernando ise ön libero olarak hem topları süpürecek hem de stoperlere yardımcı olacaktır. Ayrıca bölgesinde kazandığı topları dağıtmak için daha çok alternatifi olacaktır.

SAHADAKİ İLK 11

Galatasaray'ın sahada olması gereken 11'i sizlere görsel üzerinde daha güzel bir biçimde sunduk. Galatasaray'ın futbolcuların performansına bağlı olmakla birlikte bu şekilde maçı kazanabileceğini düşünmekteyiz.

FUAT SAĞLAM- HABER GALATASARAY

galatasaray beşiktaş oyun stretijisi diziliş ilk 11
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatih Terim'den Takıma 5 Önemli Uyarı
Fatih Terim'den Takıma 5 Önemli Uyarı
Galatasaray'ın 6 Haftalık Fikstüründe Göze Çarpan Detay
Galatasaray'ın 6 Haftalık Fikstüründe Göze Çarpan Detay