Altın Fiyatlarında Son Durum Ne Olacak? Fiyatlar Artacak Mı Yoksa Düşecek Mi? İslam Memiş’ten Altın İçin Önemli Tüyolar

Gram altın fiyatları geride bıraktığımız hafta içerisinde zaman zaman 900 TL’nin altına düştü. Yatırımcılar altın fiyatlarının düşüşünün devam edip etmeyeceğini merak ediyor. İslam Memiş ise konuya dair önemli açıklamalar yaptı. İşte detaylar…

Bir süredir yükselişte olan altın fiyatları, son hafta bir miktar düşüşe geçti. Düşüşe geçen altın fiyatları karşısında panikleyen yatırımcılar, ilerleyen günlerde altın fiyatlarının artışa geçip geçmeyeceğini merak ediyor. Altın fiyatlarına dair isabetli tahinlerde bulunan uzman İslam Memiş ise ilerleyen günlerde altın fiyatlarında ne gibi değişimler olabileceğine dair önemli açıklamalar yaptı.

Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu?


Hafta içinde ara ara 900 TL’nin altına düşen gram altın fiyatlarında genel olarak düşüş yaşanmakta. 29 Nisan Cuma günü ise gram altın 913 TL üzerinden işlem görmekte. Diğer yandan ise uzmanlar altın fiyatlarındaki bu düşüşün geçici olduğunu ve ilerleyen zamanlarda tekrar yükselişe geçebileceğine dair yorumlarda bulundu. 29 Nisan Cuma günü altın fiyatları ise şu şekilde piyasaya yansıdı:

  • Çeyrek altın: alış fiyatı 1.488 TL, satış fiyatı 1.502 TL
  • Yarım altın: alış fiyatı 2.973 TL, satış fiyatı 3.003 TL
  • Cumhuriyet altını: alış fiyatı 5.938 TL, satış fiyatı 5.987 TL

Ons altının fiyatı ise 1.915 Dolar olarak günü kapattı.

İslam Memiş’in Altın Fiyatlarına Dair Yorumu


İslam Memiş, uzunca bir süredir altın fiyatlarının zirveyi göreceğine dair yorumlarda bulunuyordu. Bir ara altın fiyatlarının düşeceğini ve altın almayı düşünenlerin bu zaman dilimini beklemesi gerektiğini vurguluyordu. İslam Memiş, yaptığı açıklamada o zamanın geldiğini belirtti.

İslam Memiş, altın almak için bu zamanın iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, ilerleyen süreçte fiyatların tekrar artacağının altını çizdi. Memiş’e göre altın almak için bu düşüş zamanı iyi değerlendirilmeli. Bu noktada altına yatırım yapacakların uzun vadeli düşünmeleri gerektiğini sözlerine ekleyen uzman, inişler çıkışlar yaşansa da 2022 yılı içerisinde altın fiyatlarının zirveyi göreceğine işaret etti.

İlerleyen günlerde altın fiyatlarında ne gibi değişiklikler olacağını, fiyatların artıp artmayacağını hep birlikte göreceğiz.

29 Nis 2022 - 21:25 - Ekonomi