Matrix Resurrections Kritik: The Matrix Resurrections Final Sahnesi nasıl bitiyor?

Matrix Resurrections Kritik, Matrix Resurrections İncelemesi: Matrix Resurrections Bitiş Sahnesi, Matrix 4 filmi nasıl bitiyor?

Matrix Resurrections Kritik: Matrix Resurrections Final Sahnesi nasıl bitiyor? Matrix Resurrections yorumları nasıl? Matrix Resurrections İncelemesi: Matrix Resurrections Bitiş Sahnesi, son Matrix filmi nasıl bitiyor? Matrix filmini izleyenlerin merak ettiği final sahnesini sizler için inceledik. Matrix Resurrections bitiş sahnesinin açıklaması: Analistin Planı ne? Neo ve Trinity'nin geleceği ne? Matrix Resurrections, yıkıcı ama serinin özüne sadık olan bir zafer notuyla sona eriyor. İşte Matrix filmindeki bitişin anlamı.

Matrix Resurrections Kritik

Matrix: Resurrections, devrimlerin sonunda insanlar ve Makineler arasında barışı sağlamak için kendini feda eden Neo'nun destanını anlatsa da Matrix: Resurrections, özünde bir aşk hikayesidir.

Matrix: Resurrections filminin açılış sahnesi, ajanlarla yoğun bir dövüş sahnesine giren yeni bir Trinity versiyonuyla başlar ve 1999'ların Matrix'ini anımsatıyor. Bugs (Jessica Henwick), Morpheus'un yeni bir versiyonuyla (Yahya Abdul-Mateen II) tanışır ve Neo'yu aramaya başlarlar.

Neo, Bugs ve Morpheus tarafından gerçeğin farkına vardıktan sonra, doğal olarak Trinity'yi serbest bırakmak ister, bu da anlaşılır bir şekilde birçok insanın motivasyonunu bozar. Smith (Jonathan Groff) Analist tarafından kontrol edilmek istemez ve Neo'nun matrix'e dönüşü özgürlüğünü tehlikeye atarak ikisi arasında çatışma yaratır. Öte yandan Neo'nun gerçek dünyaya dönüşü, IO'daki barışı ve refahı tehlikeye atarak Niobe'nin Neo'yu şehirden ayrılıp Trinity'yi geri almaktan caydırmasına neden olur. Bununla birlikte, Neo, Mnemosyne mürettebatıyla birlikte aynı şeyi yapmanın bir yolunu bulur, ancak artık büyümüş bir Sati (Priyanka Chopra-Jonas), dönüşünün kendi seçimi olması gerektiği konusunda onu uyarır.

Ayrıntılı bir plan çizen Neo, Simulatte'ye girer ve Analistten Trinity ile bir görüşme yapmasını ister ve eğer ona katılmayı seçerse onların gitmesine izin verilmesini ve eğer katılmaz ise onun kapsülüne geri döneceğini önerir. Bu sahne, Devrimler'de Mimar tarafından sunulan seçimin tersine çevrilmiş halidir, ancak en önemlisi, Neo ile Trinity arasındaki inancın ve aşkın en büyük sınavıdır.

Matrix Resurrections Analist ve Planı

Neil Patrick Harris, Neo'nun terapisti rolünü oynuyor. Filmin ortasına gelirken Neo'nun terapistinin Analist olduğu ortaya çıkıyor. Önceki filmde gördüğümüz Mimar'a benzer şekilde, Analist, Neo'nun fedakarlığından sonra, öncekilerden farklı olarak, salt gerçeklerin ve rakamların ötesini görerek bir fırsat penceresi görür. Neo'nun Makinelerle yaptığı ateşkes bir barış çağını başlatırken, güç kıtlığı nedeniyle yakında anlaşmazlıklar ortaya çıkar ve Makinelerin birbirine dönmesine yol açar. Matrix'in daha iyi, daha kararlı bir versiyonunu yaratma girişiminde, Analist, Neo ve Trinity'nin bedenlerini modifiye etmek ve iyileştirmek için büyük miktarda zaman ve kaynak harcar. Analist, Neo ve Trinity'yi matrisin aynı versiyonunda birbirine yakın tutmaya karar verir. Aynı şeyin arkasındaki temel akıl yürütme, insanların korku ve özlemin benzersiz alanında var olduklarında maksimum elektrik çıktısı üretmeleridir, burada güçlü umut ve sakatlayıcı korku el ele gider. Neo ve Trinity'nin matrisin geçmiş versiyonlarındaki koşulsuz bağına dayanarak, Analist, ikisinin birlikte kaçınılmaz olarak herhangi bir yapıda büyük istikrarsızlıklar yaratacağı sonucuna varıyor.

Matrix Resurrections Final Sahnesi

Analistin artık hem Neo hem de Trinity'nin kaynak kodlarına erişimi olmadığından, matrisin kodlamasını etkileyerek aksaklıklara ve sistemin tamamen bozulmasına yol açar. İkili, müzakere şartları hakkında konuşmayı uman Analisti ziyaret etmeye karar verir. Neo ve Trinity'nin planı, Analist'in, amaçlanan eylemleri onun gibi Makinelerin insan dürtülerini yorumlama biçimine bir antitez olduğu için, insanların doğuştan kontrol edilmeyi arzuladıkları varsayımlarına doğrudan isyandır. İki grup arasında belirli bir miktarda barışın olması gerektiği gerçeği nedeniyle matrisin tamamen yok edilmesi imkansız olsa da, bu kavram da derinden kusurlu olsa da, hapsedilenlere daha fazla barış ve istikrar sağlamak tamamen mümkündür.

Matrix Resurrections Nasıl Bitiyor?

The Matrix Resurrections'ın sonu, Neo ve Trinity yönetimde olduğu sürece, insanların matriks içindeki Makineler tarafından manipüle edilmemesi ve gelişmesinin beklendiği yeni bir çağın habercisidir. Neo'nun fedakarlığı, karşılıklı refah için insanlarla birlikte çalışan bazı Makineler ve artık organik gıda yetiştirmenin ve sürdürmenin mümkün olduğu IO'nun varlığı gibi benzeri görülmemiş değişiklikler getirdi. Film, Neo ve Trinity'nin insanlığın geri kalanına uzanan bağına yansıyan saf romantizme ve aşkın asi gücüne kendini kaptırırken, kendi mirasıyla açıkça alay ediyor.

Matrix 5 Filmi Çekilecek mi?

Filmin son bitiş sahnesi potansiyel bir Matrix 5 için sahne hazırlamıyor. Gelecekteki devam filmlerini son sahne ekarte ederken, son bölüm bir aşk hikayesini, paylaşılan şifayı ve eve dönüşü düzgün bir şekilde birbirine bağladığı için Lana Wachowski destanı devam ettirme niyetinde olmadığını ifade etti.

#

24 Ara 2021 - 10:08 - Magazin


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Galatasaray Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Galatasaray hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haber Galatasaray editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Galatasaray değil haberi geçen ajanstır.