İspanya üç günlüğüne dünya turizminin merkezi olacak

1 - 3 Aralık tarihlerinde Madrid, pandemi sonrası birçok ülke için stratejik bir sektörün geleceğinin analiz edileceği ve daha kapsayıcı ve sürdürülebilir bir turizm taahhüdü göz önünde bulundurularak Dünya Turizm Örgütü'nün (UNWTO) 24. Genel Kuruluna ev sahipliği yapacak.

UNWTO Üye Devletlerinin Turizm Bakanları , uluslararası kuruluşların yanı sıra özel sektör ve sivil toplum liderleri de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından 500'den fazla delege, Birleşmiş Milletler'in bu uzmanlaşmış ajansının en yüksek yönetim organının toplantısına katılacak. 1 - 3 Aralık tarihlerinde Madrid, pandemi sonrası birçok ülke için stratejik bir sektörün geleceğinin analiz edileceği Dünya Turizm Örgütü'nün (UNWTO) 24. Genel Kuruluna ev sahipliği yapacak.

İnovasyon, eğitim ve kırsal kalkınma

UNWTO'nun temel öncelikleri doğrultusunda, Genel Kurul, kırsal kalkınma için inovasyon, eğitim ve turizm yoluyla geleceği inşa etmeye odaklanacaktır. UNWTO'nun resmi merkezi olan Madrid'de kuruluş, küçük turizm işletmelerinin inovasyonun faydalarından yararlanmasına yardımcı olmak için tasarlanan yeni girişimi “ KOBİ'ler için Dijital Gelecek Programı ”nı başlatacak.

Benzer şekilde, UNWTO girişiminin ilk baskısının kazananları “UNWTO'nun En İyi Turizm Köyleri ”, turizmi bir büyüme ve fırsat ayağı olarak benimseyen kırsal destinasyonların en iyi örneklerini tanıyarak duyurulacak, UNWTO 2021 Öğrenci Ligi ise kutlayacak.

UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili , Örgütün COVID-19'un neden olduğu benzeri görülmemiş krize küresel turizm tepkisini, özellikle de işler ve işletmeler için hayati destek sağlayarak ve uyumlu standartlar ve protokoller sağlayarak nasıl yönlendirdiğini özetleyen raporunu Üyelere sunacak. seyahate olan güveni geri kazanmak için. Rapor ayrıca, UNWTO 2030 Afrika Gündemi'nin revizyonu ve aynı zamanda seyahate olan güveni yeniden tesis etmek için tasarlanan ilk Uluslararası Turistlerin Korunmasına İlişkin Kanun'un gözden geçirilmesi de dahil olmak üzere daha kapsayıcı ve dayanıklı bir gelecek için planlar ortaya koyacak.

Genel Sekreter, Fas Krallığı'nın halk sağlığı endişeleri nedeniyle etkinliğe ev sahipliği yapmaktan vazgeçmek zorunda kalmasının ardından etkinliğe ev sahipliği yapmayı teklif ettiği için İspanyol Hükümetine teşekkür etti. “ Zor koşullarda İspanya, bu önemli Genel Kurul'a ev sahipliği yapmak için öne çıktı. UNWTO'nun ev sahibi şehri Madrid'de dünya turizmi, sektörümüzün büyüme, kapsayıcı ve herkes için fırsatlar ayağı olarak benzersiz potansiyelini geliştirebileceği bir geleceği planlamak için bir araya gelecek” dedi.

İspanya Sanayi, Ticaret ve Turizm Bakanı Reyes Maroto, “ UNWTO'ya ev sahipliği yapan ve turizmde etkisi bu kadar önemli olan bir ülkede bu Meclis'i yapabilmekten onur duyuyorum. Çevreye saygı ve “güneş-kum” un ötesinde yeni turizm çekiciliklerine bağlılık ile damgasını vuran geleceğin turizminin oynayacağı role değer veriyoruz. İspanya dünya turizminde lider bir ülke ve pandemi sonrasında da öyle olmaya devam etmek istiyor. COVID Sertifikasının uygulanmasında öncüydük ve şimdi ülkemiz güvenli bir destinasyon olarak kabul ediliyor. Turizmimizde kalite ve çeşitliliğin üst düzeyde tutulması için çalışmaya devam edeceğiz ” dedi.

Tüzük toplantıları ve seçimler

Genel Kurul'un 24. oturumunun arifesinde, UNWTO'nun Bağlı Üyeleri Genel Kurulu yapılacaktır. Oturumda, özel şirketler, destinasyon yönetim kuruluşları ve sivil toplum ve akademi temsilcileri, turizmin canlanması için girişimleri ve sürdürülebilir büyüme için fikirleri paylaşacaklar. Ayrıca, UNWTO'nun daha çevik, dinamik ve duyarlı bir organizasyona geçişini desteklemeye devam edecek olan Bağlı Üyeler için revize edilmiş yasal çerçeveyi de onaylamaları bekleniyor.

O gün, UNWTO'nun Program ve Bütçe Komitesi, Sekreterliğin şeffaflığa olan bağlılığının altını çizmek için toplanacak.

24. Genel Kurul'da, Üyelerden ayrıca, yılın başlarında yapılan UNWTO Yürütme Konseyi'nin tavsiyesini takiben, Genel Sekreter Pololikashvili'nin ikinci bir dönem için atanmasını onaylamaları istenecek. Aynı şekilde Üyeler, 2022 ve 2023 Dünya Turizm Günü kutlamalarının temalarına ve 2023'te 25. Genel Kurul'un ev sahibi ülkesine karar vermek için oy kullanacak.

#

26 Kas 2021 - 16:15 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Galatasaray Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Galatasaray hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haber Galatasaray editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Galatasaray değil haberi geçen ajanstır.