SGK ve BAĞKUR’lu emekliye mart ayında müjde! 7500 TL’ye kadar ödeme alınacak!

7500 TL’ye kadar ödeme alacak olan emeklilerin bu ödemeyi alabilmeleri için belirli başlı kriterleri karşılamaları gerekmektedir. Peki bu şartlar nelerdir?

Büyütmek için resme tıklayın

SGK ve BAĞKUR’lu emekliye mart ayında müjde! 7500 TL’ye kadar ödeme alınacak! Nisan ayına gireceğimiz dönemde emeklilere 7500 TL’ye kadar varan ödeme müjdesini SGK ve BAĞKUR duyurdu. Ülkemizdeki emekliler belirli başlı dönemlerde ödeme müjdesi almaktadır. Bu sefer yeni bir müjde ile karşılaşan emekliler ödemeyi almak için hangi adımları uygulamalı? Emekli olarak ne kadar para alacağım? Sorularının cevabı bu yazıda olacaktır.

7500 TL’ye kadar ödeme alacak olan emeklilerin bu ödemeyi alabilmeleri için belirli başlı kriterleri karşılamaları gerekmektedir. Peki bu şartlar nelerdir? 7500 TL emekli ödemesi alındığı halde geri ödeme durumu vardır. Bu geri ödeme de aylara göre kendi içerisinde planlanmakta ve ona göre bir ödeme planı ortaya çıkartılmaktadır. Geri ödeme planında 2 veya 3 senelik bir zaman vardır. Emekli kişi,1 sene erteleme şansını kullanmak isterse geri ertelemek için bir şansa sahip olabilecektir. Buna ek olarak 7500 TL’lik ek ödeme alındığında zamanında geri ödeme yapılırsa aylık ödemede de duraklama yapılabilmektedir. Genellikle ilk 90 gün yapılan erteleme payı da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra emekliler bu ödeme için hangi bankalara başvuracaklarını merakla beklemektedirler.

HANGİ BANKALARA BAŞVURULABİLİR?

SGK ve BAĞKUR’lu emekliler tüm özel kamu ve devlet bankalarına başvurarak bu ödemeden yararlanabilmektedirler. İster bankaya giderek isterlerse de bir SMS ile başvurularını tamamlayıp paralarını alabilirler.

# emekli, sgk

01 Nis 2022 - 09:48 - Ekonomi