Yardım Parası 1800 TL Ramazan Ayı İçin Ödenecek! SGK ve PTT Birleşti

Ramazan ayına sayılı günler kala Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve PTT iş birliği ile yardıma ihtiyacı olanlar için müthiş bir kampanya yapıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Ramazan ayına sayılı günler kala Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK) ve PTT iş birliği ile yardıma ihtiyacı olanlar için müthiş bir kampanya yapıldı. Vatandaşlara 1800 Türk lirası yardım yapılacağı SGK ve PTT tarafından açıklandı. Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar için peş peşe güzel haberler gelmeye başladı. Özellikle pandemi sürecinde sürekli olarak karşımıza gelen sosyal destek, devlet desteği, sosyal yardım gibi kavramlar hayatımızda yerini fazlasıyla almaya başladı. İhtiyacı olan kişilere 1800 TL yardım ücreti halk tarafından olumlu bir şekilde karşılandı

Peki nasıl müracaat edilecek?

1800 Türk lirası yardım müjdesine nasıl başvurulur? Bu ödemelerden faydalanmak için öncelikle bağlı olduğunuz belediyenin sosyal yardımlaşma kurumlarına başvurmanız gerekmektedir. Başvuru sonuçlarına göre 1800 TL’lik yardımdan faydalanıp faydalanamayacağınız belli olacaktır. Devlet, bu yardımı 4.faz ödemeleri amacıyla devlet destek ödemesi altında yapmaktadır. Ramazan ayı öncesinde yapılan bu yardım kararı vatandaşlara müjde getirdi.

Bu yardımlaşmanın amacı olarak sosyal yardımlaşma ve dayanışma adı altında yapılacağı da eklendi. Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar durumlarına göre sadece 1800 TL ile destek verilmeyebiliyor. Eğer kişi evliyse ve küçük çocuğu varsa bez yardımı, mama yardımı yapılabilmektedir. Ya da kalabalık bir aile olması durumunda da gıda yardımı, eğitim yardımı ve daha birçok yardım da devlet tarafından ihtiyacı olan vatandaşlara yapılmaktadır.

01 Nis 2022 - 10:52 - Ekonomi