Bakanlıktan Son Dakika Açıklaması: Yeni Mezunlara 100 Bin TL Hibe Desteği verilecek

Türkiye Büyük Millet Meclisi fırsat eşitliği komisyonunda bir konuşma yapan Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, yeni mezun vatandaşlardan desteklenmesi amacı doğrultusunda kişi başı 100 bin TL olmak üzere totalde 600 milyon TL hibe desteği verileceğini açıkladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Bakanlıktan Son Dakika Açıklaması: Yeni Mezunlara 100 Bin TL Hibe Desteği verilecek. Türkiye Büyük Millet Meclisi fırsat eşitliği komisyonunda bir konuşma yapan Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, yeni mezun vatandaşlardan desteklenmesi amacı doğrultusunda kişi başı 100 bin TL olmak üzere totalde 600 milyon TL hibe desteği verileceğini açıkladı.

 Türkiye Büyük Millet Meclisi Fırsat Eşitliği Komisyonunda bir sunum gerçekleştiren tarım ve orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece; hayvancılık, tarım, gıda ve ormancılık ile su ürünleri gibi alanlarda yeni mezun olan kadın bireylere yönelik bir hibe desteği hazırlandığını söyledi.

Kişi Başı 100 Bin TL, Toplamda İse 600 Milyon TL Destek Sağlanacak

Bakan Yardımcısı yapmış olduğu açıklamada, çiftçilere yönelik gerçekleştirilen anketlerde kadınların kırsalda kalması halinde erkeklerin de kaldıkları görülürken şimdiye kadar 44 kadın girişimciye toplamda 4.4 milyon liralık hibe desteği sağlandığını açıkladı.

Kadınların Desteklenmesine Paralel Bir Şekilde Tarım Sektörü De Desteklenmiş Olacak

Tarım Bakan Yardımcısı yapmış olduğu açıklamada, kuraklık problemine karşı dayanıklı tohum çeşitliliği ile alakalı çalışma sürdürdüklerini açıklayarak, dayanıklı tohum çeşitleri ile ekim yapmanın çok önemli bir unsur olduğunu ve bu sebep itibari ile geliştirilen bu ürünleri ise kadın çiftçiler ile paylaşarak, kırsal bölgede ekonomik kazancın daha da yüksek olmasına yönelik çalışma yürüttüklerini ifade etti. Buna göre tarım ürünlerinin zorlaştırılması ile bununla beraber kadın çiftçiler ile desteklenmesi sureti ile 100’er bin TL hibe desteği sağlanacak.

04 Nis 2022 - 20:05 - Ekonomi