Birikim Yapmaları Halinde Çiftçilere Devletten 15 Bin TL'lik Destek Ödemesi Yapılacak

Hem evlenme hayali kuran hem de çiftçilik ile uğraşan vatandaşlara devletten 15.000 TL tutarında ödeme yapılacak.

Büyütmek için resme tıklayın

Birikim Yapmaları Halinde Çiftçilere Devletten 15 Bin TL'lik Destek Ödemesi Yapılacak. Hem evlenme hayali kuran hem de çiftçilik ile uğraşan vatandaşlara devletten 15.000 TL tutarında ödeme yapılacak.

Birikim yapan ve diğer taraftan evlenme hayali içinde olan genç çiftçilere yönelik destek kapısı Açıldı. Bu süreçte banka hesabı açıp bu hesap üzerinden birikim yapan çiftçilere özel bir şekilde 15.000 TL'lik devlet desteği sunulacak.

Birikim Yapan Genç Çiftçilere 15 Bin TL Destek Ödemesi Yapılacak

Devlet, evlenmek amacıyla çeyiz ismi altında birikim yapan gençler için 15.000 TL'lik karşılıksız destek ödemesinin yapılacağını son dakika şeklinde açıkladı. Bu hesap üzerindeki üstü birikim sınırı şeklinde ise 5 yıl olarak açıklanmıştır. Bu zaman dilimi içerisinde yani 5 yılda 48 1148 TL biriktiren gençler için birikimlerini çekmelerini hemen sonrasında bir saniye dahi bekleme durumu olmadan anında hesaplarına 15 bin TL'lik bir destek ödemesi yatırılacak.

24 Yaş öncesi Çeyiz Hesabının Açılması Zorunludur

Devlet tarafından evlenmek amacıyla hareket eden genç çiftçilere ilişkin sunulan evlilik destek ödemesi açısından devletin aramış olduğu bazı kriterler vardır. Bu kriterlerden birincisi mutlaka çeyiz hesabı desteği üzerinden faydalanmak isteyen gençler, birikim yapacakları bankalara bu isim ile hesap açmaları zorunludur. Bu ödeme ile ilgili aranan en büyük ikinci şart ise ilgili birikim hesabının 24 yaşından önce açılmış olması koşulu gerekir.

05 Nis 2022 - 09:17 - Ekonomi