Son Dakika: Onay Verildi! Cumhurbaşkanı "10.000 TL" Dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kamu bankalarından bayrama kadar ödeme alınacak dedi. Başvurularınızı kamu bankalarına yapın.

Büyütmek için resme tıklayın

Para ihtiyacı olan vatandaşların 10000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi başvurusu yapacaklara bankaların başında Ziraat Bankası Halkbank ve Vakıfbank gelmektedir. Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden başlatılan bu kredi kampanyasında devlet destekli olarak 10000 TL'ye kadar kredi kullanacak olan vatandaşlara, Cumhurbaşkanı onayı verildi. 

Daha önce bankalar üzerinden nakit kredi kullanamayan kişiler başvurularını gerçekleştirerek, 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanabilecek. Nakit ihtiyacınızın olması durumunda acil durumlarda kredi kullanacak olan vatandaşlar başvurularını gerçekleştirir gerçekleştirmez hızlı bir şekilde 36 ay vadeye kadar kredi alabiliyor. Devlet destekli olarak verilecek bu kredilerin başvuruları, bankaların sadece resmi internet siteleri üzerinden yapılıyor. 

Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden 10000 TL kredi başvurusu nasıl yapılır?

Kamu bankaları olan Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden işlem yapacak olan kişiler başvuru yapmak istiyorlarsa, bankanın resmi internet sitesine girerek buradaki ihtiyaç kredisi başvuru formunu doldurarak, şubelere gitmeden işlem yapabiliyor.

Banka hesabınız varsa, kredi onayı almanız durumunda yine şubelere gitmeden işlemlerinizi yaparak onaylanan tutarı, kendi hesabınıza yatırabiliyorsunuz. Bu işlemleri yapabilmeniz için banka hesabınız üzerinden internet bankacılığı şifresi oluşturarak, hangi bankadan başvuru yapacaksanız o bankanın mobil uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. 

Yapılacak olan başvurular sonrasında banka, kişilerin kimlik numarası üzerinden değerlendirmeye alacak ve değerlendirme sonucunda 5 dakika içerisinde sonuç verecektir. 10000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler, 36 ay vadeli ve 3 ay ertelemeli olan bu kredi kampanyalarına katılarak, 5 dakika içerisinde kredi sonuçlarını öğrenebilir. ilk taksit ödemesinde 3 ay erteleme yapmak istemeyen vatandaşlar, bunu belirtmesi gerekiyor. Nakit ihtiyacı olan kişilerin emekli olmaları durumunda emekli maaşları bu bankalar üzerinde ise daha yüksek limitlerde nakit kullanabiliyor. 

05 Nis 2022 - 22:33 - Ekonomi