Bu haber Çok Fena : Süreç Normal Değil, Asgari Ücrete %99 Oranında Zam Yapılacak!

Adalet ve Kalkınma Partisi içinden geldiği iddia edilen bir habere göre enflasyon oranları ile meydana gelen ekonomik sürecinin normal olmadığı ve asgari ücrete yıl ortasında %99 oranında bir zam yapılacak.

Büyütmek için resme tıklayın

Bu haber Çok Fena : Süreç Normal Değil, Asgari Ücrete %99 Oranında Zam Yapılacak! Adalet ve Kalkınma Partisi içinden geldiği iddia edilen bir habere göre enflasyon oranları ile meydana gelen ekonomik sürecinin normal olmadığı ve asgari ücrete yıl ortasında %99 oranında bir zam yapılacak.

Son dönemlerde Türkiye piyasalarında enflasyon canavarı altında ezilmekten bıkan vatandaş, sesini duyurmak amacıyla hükümet yetkililerine seslendi. Konu üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından konuya göre hiç gelen son dakika açıklamaları sonrasında gündemden düşen ek zam tartışmaları hafta ortasında yeniden alevlendi. AK Parti'de üst düzey ilgili yöneticiden geldiği iddia edilen habere göre; 2022 senesinin ortasında asgari ücrete tam %99 oranında zam yapılacak.

Asgari Ücrete Ara Zam Göründü!

Çarşı pazar cayır cayır yanarken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada anormal bir süre meydana geldiğinde asgari ücrete zam yapılabilir demişti.

Enflasyon rakamlarının yüzde 60’tan fazla oranında ortaya çıkması ile beraber diğer taraftan AK Parti kulislerinden geldiği iddia edilen bir haber doğru ise eğer asgari ücrete %99 oranında zam yapılacak ve şu anda 4253 TL olan asgari ücretin 8506 TL olması gibi bir rakam sürgülü olacak.

Peki Neler Olmuştu?

Dünya piyasalarında başta olmak üzere Türkiye'de çarşı-pazar adeta alev alev . Bütün bu gelişmeler meydana gelirken hükümet yetkilileri tarafından çeşitli açıklamalar yapıyordu. Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili Saffet Sancaklı, yapmış olduğu Bir açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüklerini ve Temmuz ayında asgari ücrete ek zam yapılacağını söylemişti. Kulisleri tekrar harekete geçiren bu açıklamadan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamada olağanüstü bir durumun söz konusu olması halinde asgari ücrete ek zam yapılmasının söz konusu olabileceği söylendi.

06 Nis 2022 - 19:54 - Ekonomi