Parayı Şimdi Mevduata Yatırma Vakti! Maaş Gibi Kazanç Kapısı Aralandı

Parayı Şimdi Mevduata Yatırma Vakti! Maaş Gibi Kazanç Kapısı Aralandı. Detaylar haberimizde...

Bankaların mevduat faiz oranları vatandaşlar arasında merak edilmeye devam edilirken, vatandaşlar ise ellerinde bulunan birikim birini hangi bankaya yatıracaklarını araştırıyor.

Cebinizde TL taşıyorsanız bu fırsat tam da size göre! Bankaların 32 günlük vadeli hesap mevduat faiz oranları açısından yeni güncelleme paylaşılırken, yapılan güncelleme ile beraber en yüksek faiz oranını böylelikle korundu. 32 günlük en yüksek faiz veren banka üzerinden aylık elde edilecek kazanç ise asgari ücretin neredeyse ikiye katlarken diğer taraftan mevduat faizinde ise kazanç katlandı.

Hangi Banka 32 Gün İçin En Yüksek Faizi Veriyor?

2022 senesi içerisinde de bankalar arasında mevduat faizi açısından çok büyük bir rekabet yaşanmaya devam ediliyor. En yüksek faizli banka Alternatif Bank olurken, en yüksek vadeli mevduat hesabı faiz oranı ise bu banka tarafından vatandaşlara verilen yüzde 20.50 oranı ile gerçekleşiyor.

500.000 TL Bankada Faize Yatırılırsa Aylık Ne Kadar Getiri Sağlar?

Bir vatandaş, cebinde bulunan 500.000 TL parasını bankada mevduat hesabına (faizli) yatırdığında Akbank tarafından 32 gün vade süreci içerisinde kendisine yüzde on 8.25 oranı ile 7600 TL'lik 1 faiz getirisi sunulacak. Diğer taraftan bir kişinin aylık kazancı 8537 TL'ye kadar çıkmaktadır.

500.000 TL Kamu Bankalarında Faize Yatırılırsa Aylık Ne Kadar Getiri Sağlar?

Cebinde bulunan 500 TL parasını kamu bankalarında değerlendirmek adı altında faize yatırılan bir vatandaş, aylık yüzde 13.25 faiz oranı ile parasını değerlendirebilir. Bu oran üzerinden 5518 TL gibi bir faiz getirisi elde edilir. Vakıfbank arı hesabı ile en yüksek vadeli mevduat hesabı faiz oranı veren kamu Bankası olurken bankanın bu oran üzerinden aylık 500.000 TL faiz getirisi 7079 TL oldu.

07 Nis 2022 - 19:16 - Ekonomi