Son Dakika Haber: Türkiye İş Bankası'ndan Emeklilere Müjdeli Haber

Geçim şartları günden güne dar gelirli vatandaşları ve özellikle emeklileri zorluyor. Enflasyon altında ezilen emeklilere bankalar dönem dönem promosyon ödemeleri yaparak biraz olsun rahatlamalarını sağlıyor. Türkiye İş Bankası yaptığı açıklamada 2.500 TL'ye varan promosyon ödemesinin yapılacağı ifade edildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye İş Bankası'ndan Emeklilere Müjdeli Haber. Geçim şartları günden güne dar gelirli vatandaşları ve özellikle emeklileri zorluyor. Enflasyon altında ezilen emeklilere bankalar dönem dönem promosyon ödemeleri yaparak biraz olsun rahatlamalarını sağlıyor. Türkiye İş Bankası yaptığı açıklamada 2.500 TL'ye varan promosyon ödemesinin yapılacağı ifade edildi.

Kampanya Detayları Nasıl?

Köklü özel bankalar arasında yer alan Türkiye İş Bankası emekli yanlısı kampanyaları ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. 30 Haziran 2022 tarihine kadar başvuru yapan emeklilere aldıkları maaş tutarlarına göre belirli aralıklarda bir defaya mahsus promosyon ödemesi yapılacaktır. Maaşını 3 yıl boyunca Türkiye İş Bankası üzerinden alacağına dair onay veren emekli vatandaşlara bir defa olmak koşuluyla 2.500 TL'ye yakın tutarlarda promosyon para ödemesi yapılacağı banka tarafından detaylı bir şekilde açıklanmıştı.

Kampanya katılım şartlarında ek koşulun olmadığı ifade edildi. Bankaya yeni gelen emekli vatandaşlar için ödeneceği belirtilen promosyon ücretlerde 3 yıl için bir defa ödeme yapılacağı internet sitesinden ayrıntılı olarak açıklandı. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık işlemleri ya da Türkiye İş Bankası şubelerinden kampanyaya katılımın sağlanacağı da eklendi. Türkiye İş Bankasının hali hazırda bulunan müşterileri için böyle bir kampanyanın geçerli olmadığı da ifade edildi.

Maaş Tutarlarına Göre Değişen Promosyon Ücretleri

Emekli vatandaşlar için ödenecek olan promosyon ücret tutarlarının belirlenmesinde alınan maaş tutarlarının etkili olduğu açıklandı. En fazla 2.500 TL promosyon ödeneceği ifade edilen emeklilere asgari olarak ise 2.250 TL promosyon ödeneceği ayrıntılı olarak ifade edildi. Emekli aylığı 1.500 TL'nin altında olan emeklilere ödenmesi planlanan promosyon ücretinin 2.250 TL olarak güncellendiği banka tarafından açıklandı. 1.500 ile 2.499 TL arasında emekli maaşı alan vatandaşlara ise 2.350 TL promosyon ödeneceği belirtildi.

Emekli promosyon ödemelerinden en üst rakam olarak 2.500 TL'nin geçtiği Türkiye İş Bankası tarafından detaylı bir şekilde açıklandı. Böylece emekli aylığını Türkiye İş Bankasından almak için başvuru yapan ve 3 yıl onay veren emeklilere yüklü miktarlarda promosyonların ödeneceği görüldü. Yeni gelen emekli vatandaşların yararlanacağı promosyon ödemelerinin bu zor zamanlarda oldukça iyi bir etki yaratacağı açıklandı.

07 Nis 2022 - 21:28 - Ekonomi