Kadınlar Buraya! Aile Bakanlığı Hesaplara 600 TL'den 1100 TL'ye Kadar Para Yatırıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sayfası ile sosyal medya hesapları üzerinden yapılan son dakika açıklamasına göre yalnızca kadınlara yönelik sosyal yardımlar ile ilgili son dakika gelişme yaşandı. Detaylar haberimizde...

Büyütmek için resme tıklayın

Kadınlar Buraya! Aile Bakanlığı Hesaplara 600 TL'den 1100 TL'ye Kadar Para Yatırıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sayfası ile sosyal medya hesapları üzerinden yapılan son dakika açıklamasına göre yalnızca kadınlara yönelik sosyal yardımlar ile ilgili son dakika gelişme yaşandı. Detaylar haberimizde...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ilçe sahibi vatandaşlardan nakit problemlerinin giderilmesi açısından oldukça kapsamlı sosyal yardım paketleri sunuluyor. Bu sosyal yardım avantajlarından faydalanacak yurttaşlar, ekonomik bir şekilde bütçelerini ek kaynak oluşturabilir. Geçim problemlerinin adeta ayyuka çıktığı son dönemlerde Aile Bakanlığının sosyal yardımları oldukça ilgi görmeye başladı.

Aile Bakanlığı'ndan kadınlara 600 TL'ye Kadar Doğum Yardımı Ödemesi Yapılıyor

Kadınlara ilişkin Aile Bakanlığı tarafından verilmekte olan sosyal yardımların birincisi doğum yardımı şeklinde biliniyor. Bu kapsamda kadınlar, bebeklerini canlı bir şekilde dünyaya getirmeleri halinde her çocuk için doğum yardımı alma avantajı elde ediyor. 3 TL'lik gerçekleşecek bu doğum yardımında herhangi bir gelir koşulu aranmamaktadır. Bu sosyal yardım programı kapsamında ilk çocuk açısından 300 TL gibi bir ödeme yapılırken, ikinci çocuk için 400 TL ve 3. çocuk ile sonraki çocuklar için 600 TL'lik bir ödeme yapılmaktadır. Bu ödemeler ise kadınlara tek seferlik bir şekilde veriliyor.

Çoklu Doğum yardımı 2 Ayda 1

Kadınlara verilmekte olan sosyal yardımlardan birisi ise çoklu doğum yardımı olarak bilinmektedir. Bu açıdan bakıldığında çoklu doğum ile dünyaya gelen 0 ile 2 yaş arasında çocukları bulunan ihtiyaç sahibi kadınlara sosyal yardım ödemesi gerçekleştiriliyor. Bu sosyal yardım ile çocukların bakım ile beslenme gibi gereksinimlerinin giderilmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda kadınlara ayrık 215 lira gibi bir ödeme yapıyor.

07 Nis 2022 - 23:20 - Ekonomi