İkinci El Otomobil Almak İsteyenlerin Dikkatine! O Banka, Uygun Maliyetli 200 Bin TL Taşıt Kredisi Veriyor

İkinci El Otomobil Almak İsteyenlerin Dikkatine! O Banka, Uygun Maliyetli 200 Bin TL Taşıt Kredisi Veriyor. Kampanya başlatan Akbank duyuru yaptı!

İkinci El Otomobil Almak İsteyenlerin Dikkatine! O Banka, Uygun Maliyetli 200 Bin TL Taşıt Kredisi Veriyor

Kendine ikinci el bir otomobil almak isteyip de finansman arayışı içinde olanları Akbank tarafından güzel bir haber geldi. Akbank ikinci el taşıt kredisi aylık faizi ne kadar?

Akbank 2. El Taşıt Kredisi Kampanyası Detayları Neler?

Akbank tarafından ikinci el otomobiller açısından taşıt kredisi almak isteyen vatandaşlara bu finansman destekleri belirli şartlar dahilinde sunuluyor. Otomobiller açısından kullanılacak olan taşıt kredisinin tutarı ile uygulanacak en çok vade süreleri yine aynı şekilde bu şartlara göre değişiklik gösterebiliyor.

Banka tarafından gerçekleştirilen kampanya bilgilendirmesine göre satın alınmak istenen ikinci el aracın kredi koşullarının belirlenmesinde otomobilin kasko değeri esas alınmaktadır. Buna göre otomobilin kasko değeri eğer ki 400 bin TL’nin altında ise %70 oranında kredilendirme sağlanırken en çok 48 aya kadar vade imkanı tanımaktadır. Eğer ki 300 bin TL değeri bulunan bir otomobil için 48 ay vadeli olacak şekilde taşıt kredisi çekilecekse o halde 210 bin TL'lik bir taşıt kredisi ile çekilmesine izin verilir.

Müşterinin satın almak istediği ikinci el aracın kasko değeri 400 bin TL ile 800 bin TL arasında ise o halde Akbank %50 oranında bir kredilendirme gerçekleştirerek 36 aylık vade seçeneği şeklinde krediyi sunuyor. Böyle bir durumda 600 bin lira kasko değeri bulunan bir ikinci el otomobil açısından en çok 300 bin TL taşıt kredisi sunulurken, bu kredi ise 36 aylık vade seçeneği şeklinde veriliyor.

# kredi

08 Nis 2022 - 11:03 - Ekonomi