Devlet Destekli Hibe Ödemeleri Başladı: 100 Bin TL'ye Kadar Alabilirsiniz

Aile Bakanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile onay verilen bu hibe destek yardımları müracaat işlemlerini gerçekleştiren ve şartları sağlayan vatandaşlara 100 bin TL'ye kadar ödeme gerçekleştirecek.

Büyütmek için resme tıklayın

Devlet Destekli Hibe Ödemeleri Başladı: 100 Bin TL'ye Kadar Alabilirsiniz. Aile Bakanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile onay verilen bu hibe destek yardımları müracaat işlemlerini gerçekleştiren ve şartları sağlayan vatandaşlara 100 bin TL'ye kadar ödeme gerçekleştirecek.

Hibe Ödemeleri Destek Sorgulaması Nasıl Yapılır?

100.000 TL'ye kadar destek başvurusu işlemlerini gerçekleştiren vatandaşlar, değerlendirmeye alınacak ve belli bir süre geçtikten sonra destek durumu onaylanacak. 100 bin TL'ye kadar destek müracaat işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, müracaat işlemleri sonrasında e-devlet uygulaması üzerinden yardım parası sorgulamasını yapabilir. E-devlet uygulaması ya da mobil uygulama ya e-devlet şifresi ile erişim sağlayarak anında sosyal yardım sorgulaması işlemleri yapılabilir. Onay verilmesi ile beraber eve ekspertiz gelecek ve böylelikle 100 bin TL'ye kadar hibe destek ödemelerinin verilmesi için artık sonu işlemleri yapacak.

Prefabrik Evler İçin 50 Bin TL Verilecek

Devlet destekli bir şekilde vatandaşlara verilmekte olan hibe destekleri ile beraber, konut yenilemek isteyen vatandaşlar ile prefabrik evler için destek ödemeleri başladı. Merak edilen bu destekleyici ayrıntıları da netlik kazandı. İhtiyaç sahibi vatandaşlara, aylık gelirleri düşük olması halinde sağlıksız ortamlarda yaşayan ve evlerinin tadilatı olması gerektiği hallerde devlet bu vatandaşlara 50.000 TL'ye kadar destek verecek.

Betonarme ev tadilatları açısından 40.000 TL veren devlet, 30.000 TL ise prefabrik ev yapımı için vermektedir. Müracaat işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar ise sosyal güvenlik kurumlarına gitmek suretiyle ya da Sosyal Yardımlaşma vakfına giderek bu destek ödemelerinin yapılması ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve böylelikle arazi üzerinde yapılacak prefabrik evler için 30.000 TL başta olmak üzere ev tadilatı için 40 bin TL hibe desteklerinden faydalanabilir.

09 Nis 2022 - 08:44 - Ekonomi