Dominos Pizza Bayilik Şartları Nelerdir? Kazandırır Mı?

Dominos firması marka adını korumak adına bayilik vereceği kişilerde bazı şartlar aramaktadır. Bu şartları yerine getirebilirseniz bayilik almak sizin için daha kolay olacaktır. Bayilik alabilmek için gerekli bazı şartlar şunlardır:

Dominos Pizza Bayilik Şartları Nelerdir? Kazandırır Mı? Dominos Pizza hem ülkemizde hem de tüm dünyada adını duyurmayı başarmış bir pizza bayiliktir. Pizza sektöründe ünlenmiş marka ülkemizde hemen hemen her şehirde bulunmaktadır. 1960 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk şubesini açan firma en az 70 ülkede binlerce şubesi ile hizmet vermektedir.

Dominos firması belirlediği sayıda ve gerekli şartları yerine getirebilen kişilere bayilik açma imkânı sunmaktadır. Dominos Pizza bayilik almak zor gibi gözükse bile yatırım bedelini karşılayabilen kişiler için oldukça kolaydır. Dominos bayilik alarak kendi işinizi yapma imkânı yakalamış olursunuz. Belirlenen bu yatırım bedeline isim hakkı, dekorasyon ve gerekli her şey dahildir. Peki, Dominos Pizza bayilik nasıl alınır, şartları nelerdir?

Dominos Pizza Bayilik Alma Şartları Nelerdir?

Dominos firması marka adını korumak adına bayilik vereceği kişilerde bazı şartlar aramaktadır. Bu şartları yerine getirebilirseniz bayilik almak sizin için daha kolay olacaktır. Bayilik alabilmek için gerekli bazı şartlar şunlardır:

 • Bayilik açılacak şubenin en az Q hissesi bayilik alacak kişinin olmalıdır.
 • Bayilik alabilmeniz için gerekli yatırım bedelini ödeyebilmelisiniz. Bu bedel ise ortalama 250 bin dolar yapmaktadır.
 • Bayilik aldıktan sonra, bayi sahibi devamlı işinin başında olmalıdır. Şubenin açık olduğu saatlerde bayi sahibi mutlaka şubede bulunmalıdır. Bayi sahibi işini asla bir başkasına devredemez.
 • 250 bin dolarlık yatırım bedeline, firmanın isim hakkı, kira bedeli ve Dominos ürünleri dahildir.
 • Bayilik açılacak şubenin kapalı ve açık alanı en az 90 metrekarelik bir alana sahip olmalıdır.

Dominos firması sadece kişide değil, açılacak şubelerde bazı özellikler aramaktadır. Bu özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Bayilik açılacak şube en az 80 en fazla 150 metrekarelik bir alana sahip olmalıdır.
 • Şubenin ön cephesi en az 5 metrekarelik bir alana sahip olmalıdır.
 • Şubenin tavan yüksekliği ise en az 2,70 metre olmalıdır.
 • Bayilik açılacak şubede baca bulunmalıdır. Şubede baca yoksa gerekli izinler alınarak baca yaptırılmalıdır.
 • Bayilik alacak olan kişi mutlaka Dominos firmasından eğitim almalı ve ona göre hizmet sunmalıdır.
 • Bayilik açılacak yerde araçlar için park yeri olmalıdır.
 • Bayiler mutlaka insan ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde açılmalıdır. Caddelerde açılacak bayilikler giriş katta bulunmalıdır.

Dominos Bayilik Ne Kadar Kar Elde Eder?

Dominos bayilik açan bir kişi ilk zamanlarda 4 bin lira kadar kar elde edebilmektedir. Bayilik bölgede bilindikçe kar miktarı her geçen gün artış gösterecektir. 2 yıl gibi bir sürede ise bu kar oranının yaklaşık 10 bin liraya kadar çıkması hedeflenmektedir.

Dominos bayilik kar oranı her bayinin bulunduğu konuma göre değişiklik gösterecektir. Bir caddede ve bir AVM’de yer alan bayilik kar oranları farklı olacaktır. Büyük bir kar elde etmek isteyen kişiler yoğunluğu fazla olan bölgelerde şube açmalıdır.

11 Nis 2022 - 05:10 - Ekonomi