Emekli Aylıklarına 2500 Sayısını Unutun! Maaşa Ayrı İkramiyeye Ayrı Zam Göründü, Hükümet Müjdeyi Patlatacak

 Emekli vatandaşlar aylıklarına temmuz ayı içerisinde enflasyon zam oranı haricinde yeni bir çalışma yapılabilir. Bunun yanında aynı zamanda ikramiye çalışması ile emekli vatandaşlara çifte müjde verilebilir. Hükümetin kulislere sızan planı ve çok daha fazlası bu haberimizde… 

Emekli Aylıklarına 2500 Sayısını Unutun! Maaşa Ayrı İkramiyeye Ayrı Zam Göründü, Hükümet Müjdeyi Patlatacak. Emekli vatandaşlar aylıklarına temmuz ayı içerisinde enflasyon zam oranı haricinde yeni bir çalışma yapılabilir. Bunun yanında aynı zamanda ikramiye çalışması ile emekli vatandaşlara çifte müjde verilebilir. Hükümetin kulislere sızan planı ve çok daha fazlası bu haberimizde… 

Hükümetten Emeklilere Çifte Müjde

Nisan ayının hemen başında mart ayı enflasyon rakamları Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan o kadar yalnızca 3 ay içerisinde oluşan enflasyon artışı yüzde 22.80 şeklinde gerçekleşti. Bundan sonraki 3 aylık dönem içerisinde enflasyon rakamlarının yukarı yönlü bir şekilde hareket edeceğine de zaten kesin gözüyle bakılıyor. Ekonomistler ise yapmış oldukları açıklamadan nisan ile mayıs ve haziran enflasyon oranlarındaki oluşacak artışlarda yavaşlama olacağını dile getirirken genel beklenti ise 6 aylık enflasyon rakamlarının %35 bandında olması şeklinde.

3 Aylık Dönemde %35 Oranında Enflasyon Olursa Ne Olur?

2500 TL aylık maaşı alan bir emekli vatandaş, %35 oranında bir ara zam ile beraber 875 TL zam alacak ve böylelikle maaşı otomatik bir şekilde 3 bin 350 TL'ye çıkacak.

Maaşı 3000 TL olan enerjiyi vatandaşların ise aylıkları 1050 TL lik bir artış ile temmuz ayından sonra 4000 50 TL olacak şekilde ceplere yansıyacak.

11 Nis 2022 - 22:26 - Ekonomi