Plaza Döneminin Kapanacağı Otomobil Alım Satımlarında Online Satış Devri Başlayacak

Otomobil alım satım piyasalarında yetkili olan bahailerin yerini artık internet satışları alacak. Önümüzdeki yıldan itibaren bayiler üzerinden araç satışının yapılmayacağı haberi geldi.

Plaza Döneminin Kapanacağı Otomobil Alım Satımlarında Online Satış Devri Başlayacak. Otomobil alım satım piyasalarında yetkili olan bahailerin yerini artık internet satışları alacak. Önümüzdeki yıldan itibaren bayiler üzerinden araç satışının yapılmayacağı haberi geldi.Otomobil alım satım işlemleri de genel itibariyle lüks plazmalar yetkili kurumda bulunurken otomobil satışlarında plazma dönemi artık kapanacak ve yerini yavaş yavaş online satışlar alacak.

Otomobil Alım Satımları Online Pazarlara Taşınıyor

Otomotiv piyasasında 5 sene içerisinde online satış dönemine geçirmesi bekleniyor. Hatta gelen son dakika bazı haberlere göre 2023 senesinden itibaren artık oto alım satım fiziki pazarlarının tamamen ortadan kalkacağı ve aracı ile satıcıların birbirlerini dahi görmeden araçları internet uygulamaları üzerinden görüp teklif verecekler iyi ve alım ile satım işlemlerini gerçekleştirecekleri konuşuluyor. Böylelikle hemen herkesin alışık olduğunu plaza dönemi tamamen kapanacak ve otomobil satışları internet ortamında gerçekleştirilecek. Şu an satışlarım gerçekleştirildiği otomotiv bayileri ileriki dönemlerde yalnızca teslim noktası şeklinde kullanılacak. Online satış uygulamasının ilk etapta 2022 senesinin son aylarında yerli otomobil açısından gerçekleştirileceği konuşuyor. 

Tüketiciler De Online Satışlardan Memnun

Koronavirüsü pandemisi sebebiyle gündelik yaşamının büyük bir bölümünün online ortamlara geçtiğini biliyoruz. Bu dönem içerisinde vatandaşların büyük bir bölümü ise bayilere gitmeden araç alıp kullanmaya başladı. İnternet uygulamaları üzerinden satış deneyimini tadarak bundan memnun olan tüketiciler, hayata geçirilmesi planlanan ondan araç satışına da olumlu bakıyor.

11 Nis 2022 - 23:27 - Ekonomi