İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Emekli Bayram İkramiyesi Tutarının Ne Kadar Olması Gerektiğini Açıkladı

 Her salı günü Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan siyasi parti genel başkanları partilerinin grup toplantılarında konuşma yapıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Emekli Bayram İkramiyesi Tutarının Ne Kadar Olması Gerektiğini Açıkladı. Her salı günü Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan siyasi parti genel başkanları partilerinin grup toplantılarında konuşma yapıyor. Ramazan Bayramı'na sayılı günler kalmasıyla beraber Türkiye gündeminde en çok tartışılan hususlardan biri emekli vatandaşlara ödenen bayram ikramiyeleri oldu. Geçen sene 1100 TL şeklinde ödenen ikramiyelerin bu yıl büyük bir artış göstermesi beklentisi hakim.

 Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, emekli vatandaşlara verilmesi planlanan bayram ikramiyesine yönelik partileri tarafından çalışma yürüttüklerini dile getirerek kendi hesaplamış oldukları rakamı kamuoyu ile paylaştı.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener’den Emekli Bayram İkramiyesi Tutarı Açıklaması

Türkiye Büyük Millet Meclisinde Partisi'nin grup toplantısında kürsüye çıkan Meral Akşener, iktidara geldikleri takdirde enflasyon ile faiz problemini en geç 12 aylık süre içerisinde tamamen edeceklerini açıkladı. Büyükşehirlerdeki kira yükselişi hususuna değinen Akşener, mahkemelerde kiracı ile mal sahibi davalarının artış gösterdiğini ve emekli vatandaşların ev bulamadıklarını ifade etti. Bayramda emekli vatandaşlara ödenecek ikramiyeler ile alakalı önemli bir açıklamada bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Partisi tarafından bayram ikramiyesi hususunda çalışma yürüttüklerini açıklayarak verilmesi gerekli olan ikramiye miktarını açıkladı.

Akşener, Bayram ikramiyesinin 2022 senesi açısından 3700 TL şeklinde verilmesi gerektiğini, geçtiğimiz mart ayı için tüketici fiyat endeksinin gıda endeksi oranının 38.4 olduğunu ve 2022 senesinin aynı ayında ise bu rakamın 1101 olduğunu dile getirerek %86 oranında bir artış olduğunu söyledi.

13 Nis 2022 - 22:19 - Ekonomi