Aylık Maaşın Kaç  Olması Gerekiyor Ki 50 Bin TL Tutarında İhtiyaç Kredisi Çekilebilsiniz

50.000 TL tutarında ihtiyaç kredisinin 36 aylık vade seçeneği şeklinde çekilmesini isteyen vatandaşlar açısından aylık kazanç tutarının ne kadar olduğu ön plana çıkıyor. Peki aylık Kazan en az kaç TL olursa 50 bin TL tutarında ihtiyaç kredisini çekilmesi mümkün hale gelir?

Büyütmek için resme tıklayın

Aylık Maaşın Kaç  Olması Gerekiyor Ki 50 Bin TL Tutarında İhtiyaç Kredisi Çekilebilsiniz. 50.000 TL tutarında ihtiyaç kredisinin 36 aylık vade seçeneği şeklinde çekilmesini isteyen vatandaşlar açısından aylık kazanç tutarının ne kadar olduğu ön plana çıkıyor. Peki aylık Kazan en az kaç TL olursa 50 bin TL tutarında ihtiyaç kredisini çekilmesi mümkün hale gelir?

 İhtiyaç kredisi çekmek isteyen vatandaşlar açısından bankalar, belli bir oranda limit açıklar. Bütün müşteri grupları ise kendilerine belirlenen o limit tutarı kadar ihtiyaç kredisi çekebilirken üzerinde bir kredi çekmek açısından ise bütün talep edilen koşullarına uygun olması gerekir.

Yüksek limit ile ihtiyaç kredisi kullanabilmek amacıyla hangi şartları taşıması gerekir?

Yüksek oranda ihtiyaç kredisi alabilmek amacıyla ilk etapta vatandaşın aylık kazanç tutarı üzerinden gerçekleştirilen hesaplamalara uygun olması gerekir. Diğer taraftan kişinin, kredi risk seviyesinin güvenli bir seviyelerde bulunması borcun ödenebileceğine yönelik güvencenin oluşması gerekir. Bunun haricinde bankaların istediği ek özelliklere de haiz olmak gerekir.

50.000 TL ihtiyaç kredisi kullanmada ilk şart: Kredi risk seviyesi

Kredi puanı, vatandaşın geçmiş dönem içerisinde bankacılık iş ve işlemleri ile alakalı elde etmiş olduğu puanların tamamıdır . Kredi puanı yüksek olması halinde bankalara ekstradan güven sağlanmaktadır. Böyle bir durumda ise bankalar, daha yüksek limitli krediler açısından inisiyatif alabilir.

14 Nis 2022 - 05:05 - Ekonomi