Ramazan'da Gıda Yardımı İsteyenlerin Dikkatine! Müracaatlar, İl Müdürlüklerine Yapılıyor

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala gıda yardımı açısından müracaat işlemlerini gerçekleştirerek ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını giderilmesi mümkün hale geliyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü, ihtiyaç sahibi vatandaşlara düzenli erzak desteği veriyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Ramazan'da Gıda Yardımı İsteyenlerin Dikkatine! Müracaatlar, İl Müdürlüklerine Yapılıyor. Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala gıda yardımı açısından müracaat işlemlerini gerçekleştirerek ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını giderilmesi mümkün hale geliyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü, ihtiyaç sahibi vatandaşlara düzenli erzak desteği veriyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası ile sosyal medya hesapları üzerinden yapılan son dakika açıklamasına göre resmi sayfadan başvuru formunun doldurulması ile beraber formun çıktısının alınması ve il müdürlüklerine şahsen veya posta yöntemi ile müracaat yapılması gerekir. Vakıflar Genel Müdürlüğünün gıda desteği herkes açısından geçerli olmayıp yalnızca vakfı resmi web sitesinde ilan edilen şartları yerine getiren vatandaşlara sağlanmaktadır.

Erzak yardımı almak isteyen vatandaşlardan talep edilen müracaat koşulları, hane şartları ile gelir durumu, ailelerden talep edilen diğer özellikler gibi çeşitli kriterleri yerine getirmesi gerekir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bayram Öncesi Gıda Yardımı Nisan 2022 Detayları Neler?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan gıda destekleri 81 il genelinde geçerli olacak şekilde uygulanıyor. Kurum, yapmış olduğu açıklamada vakfiyelerde bulunan hayır koşullarının yerine getirilmesi ile beraber sağlanan desteğin onay şartlarının ne olduğu açıklandı. Buna göre kurum, iki ayrı koşul dile getirerek bu koşulların sağlanması ile beraber gıda yardımı alınabileceğini ifade etti.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Başvuru Şartları Neler?

·         Sosyal güvencesi olmamak,

·         Hane geliri net asgari ücretten fazla olmamak,

·         1976 tarihli ve 2022 sayılı 65 yaşını doldurmuş muhtaç ve kimsesiz Türk vatandaşlarına aylık bağlanması ile ilgili kanun gereğince aylık alanlar bu yardımdan faydalanabilir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü yardım başvuruları nereye nasıl yapılır?

Vatandaşlar, ilk etapta Vakıflar Genel Müdürlüğünün Web sayfasına erişim sağlamalıdır. Daha sonrasında ise bu sayfa üzerinde yer alan 'Vakıflar Genel Müdürlüğü aşevi ve kuru gıda hizmeti başvuru formu' bulacaklar. Formu doldurduktan sonra çıktısını alacaklar ve bu formu ile beraber Vakıflar Genel Müdürlüğü il müdürlüklerine şahsen ya da posta yolu ile müracaat işlemlerini gerçekleştirecek.

14 Nis 2022 - 09:47 - Ekonomi