Fatih Saboviç Fenerbahçe’nin Basketbolda Yeni Koçunu Açıkladı!

Fatih Saboviç- Yeniçağ Spor

Uzun bir aradan sonra ilk kez THY Euroleague play-off’larının dışında kalan Fenerbahçe Beko da Djordjeviç tahtına adaylar bulunuyor. Fenerbahçe’nin futbol ve basketbol da beklentilerini karşılayamadığı sezon sonrası uzun süredir meşgul olduğu birkaç soru var;

Takım için joachim Löw, uzun zamandır konuşulup dillerden düşmese de son zamanlarda ibre Portekizli teknik adam jorge jesus’u göstermeye başladı. Yakın dönemde Jorge Jesus ile ilgili önemli adımlar alınması ve önümüzdeki sezon FB takımının başında 67 yaşında hocanın olması ön görülüyor. Fakat basketbolda Zeljko Obradoviç’in gittiğinden itibaren başlayan karmaşa bir türlü dinmiyor ve ardı arkası kesilmiyor. Öncelikle Igor Kokoşkov’un rüzgar gibi bir fırtına estirdiği Feberbahçe Beko’da Kokoşkov’un ardından işleri devralan Aleksandar Djordeviç de istenilen beklentileri karşılayamadı. Bundan tam 8 sene sonra ise THY EuroLeague play-off’larının dışında kalan FB Beko için yönetim gerekli ve olması gereken hamleler planlamaya başladı.

Kulislerde Dolaşan En Popüler İddalar

  1. Aleksandar Djordjeviç ile yollar net bir şekilde ayrılıyor.
  2. CSKA Moskova koçu olan, Zeljko Obradoviç’in öğrencisi 13 sene Panathinaikos’ta Obradoviç’in asistan koçluğunu gerçekleştirmişti. Önümüzdeki sezon ise dimitris ıtoudis, FB Beko da görev almayı planlıyor.
  3. Itodis’in vermiş olduğu bu karardan en fazla EuroLeague tarafından Rusya takımlara uygulanan belirsizlik söz konusudur. Aynı zamanda CSKA Moskova da Yunan koçun en son 2 sezondaki performansından hiç memnun değil.
  4. Geçtiğimiz dönemler FB Başkanı Ali Koç ve yönetim, Pascual’in abisi ile bir akşam yemeği yemeyi kararlaştırmıştır. İkili İstanbul’da yemekte bir araya geldi. FB Başkanı Ali Koç, plan olarak Pascual’e sıcak bakıyor fakat basketbol şubesindeki kimi yetkili bu durumun uygun görülmesine pek de sıcak bakmıyor.

- Haber Galatasaray, Basketbol bölümünde yayınlandı
https://www.habergalatasaray.net/haber/10218030/fatih-sabovic-fenerbahcenin-basketbolda-yeni-kocunu-acikladi